BHP System / telefon: +48 793 026 912 / e-mail: kontakt@bhpsystem.net

Usługi BHP

Usługi PPOŻ

Kursy na wózki widłowe

Kursy na podesty ruchome

Koronawirus – Wsparcie dla Przedsiębiorcy

W związku z nadzwyczajną sytuacja spowodowaną pandemią z powodu koronawirusa zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy mogą liczyć na specjalną pomóc. w tym opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) placówki.
Przeczytaj na co możesz liczyć i gdzie dowiedzieć się więcej.

Przedsiębiorca otrzyma zarówno zasiłek
1. Chorobowy
– w przypadku zachorowania.
2. Opiekuńczy
– w przypadku konieczności sprawowania osobistej opieki nad chorym dzieckiem,
– innym członkiem rodziny,
– dzieckiem objętym izolacją lub kwarantanną,
– dzieckiem do lat 8 w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.
Zasiłek opiekuńczy nie może przysługiwać za okres dłuższy niż 14 dni.

Przedsiębiorcy, którzy z powodu absencji pracowników bądź innych powodów związanych z koronawirusem nie będą w stanie zapłacić w terminie składek ZUS, będą mogli zwrócić się o odroczenie terminu płatności, rozłożenia zaległości na raty bądź skorzystania z ulg.
➡️ W przypadku odroczenia terminu płatności lub układu ratalnego nie zostaną naliczone odsetki. Przedsiębiorca zapłaci wyłącznie opłatę prolongacyjną, a ewentualne postępowanie egzekucyjne zostanie zawieszone.

➡️ Umorzenie należności – jeśli przedsiębiorca poniósł straty materialne w wyniku nadzwyczajnego zdarzenia, które powoduje, że opłacenie należności z tytułu składek mogłoby pozbawić go możliwości dalszego prowadzenia działalności. Umorzeniu podlegają wyłącznie należności z tytułu składek za siebie. Umorzone składki i okres nie będą się liczyć przy ustalaniu prawa do świadczeń.

W placówkach ZUS działają doradcy ds. ulg i umorzeń. Udzielają oni informacji oraz pomagają skompletować i wypełnić dokumenty. Z doradcą można porozmawiać telefonicznie lub umówić się na spotkanie.

Dodatkowe pytania można zadawać na specjalnej
infolinii ZUS. Numer: 22 560 16 00.

Są dwie dedykowane linie:
➡️ „ulgi i umorzenia dla płatników składek: gdzie będą mogli uzyskać informacje m.in. dotyczące ulg w spłacie należności, umorzeń, rozłożenia należności z tytułu składek na raty, zawieszenia działalności gospodarczej,
➡️ „koronawirus – zasiłki” dotycząca zasiłku opiekuńczego dla opiekunów oraz zasiłku chorobowego w związku z COVID-19, w tym z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

ZUS stworzył wzór Oświadczenia.
O sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) placówki.
Mogą to być żłobki, kluby dziecięce, przedszkola lub szkoły. Wypełnienie tego dokumentu jest niezbędne w celu otrzymania zasiłku opiekuńczego za czas opieki nad dzieckiem.

Druk do pobrania

Aktualności

Przychodzi Strażak do firmy.

Przychodzi strażak do firmy … Znacie to ?Jak zabezpieczyć firmę by spełnić wymogi PPOŻ ?Jak sklasyfikować obiekt ?Czy firma musi prowadzić ćwiczenia ewakuacji i na kim spoczywa ten obowiązek ?Kto może prowadzić szkolenia zakładowe PPOŻ ?Na te i inne pytania odpowiemy w serii artykułów „Przychodzi strażak do firmy …” Przychodzi strażak do firmy … część […]

Czytaj więcej
Jakie badania i pomiary powinna mieć moja firma? cz.2

Jakie badanie w Twojej firmie

Czytaj więcej
Koronawirus – Wsparcie dla Przedsiębiorcy

Pomoc dla przedsiębiorców, księgowych.

Czytaj więcej